• Pole Dansı Nasıl Yapılır?

    Pole Dansı, Türkiye’de son yıllarda oldukça popülerleşerek, kadınların tercihleri arasında ilk sıralara yerleşti. Sosyal paylaşım sitelerinde ve video paylaşım sitelerinde pole dansı ile ilgili eğitim ve gösteri videolarının sayısında ciddi bir artış görülüyor. Ancak Pole Dansı, pek çok dans türü gibi evde kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir dans değil ne yazık ki.

    Direk üzerinde yapılan akrobasi hareketleri, bilinçsizce ve yeteri kadar ısınmadan yapılırsa, kas ve eklem zedelenmelerinden kırıklara kadar çok ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenle öncelikle bir uzmana danışmanızda fayda var.

    İşinin ehli bir eğitmenle, haftada bir gün, birer saat olarak alacağınız derslerin sonunda, evde de kendinizi geliştirmeniz mümkün. Pole Dans, akrobasi ve estetiği harmanlayan, yarı spor sayılabilecek bir dans türü olduğundan, öncelikle en az yarım saat ısınma hareketlerini yapmalısınız. Daha sonra eğitmenin direktifleri doğrultusunda hareketleri uygulayabilirsiniz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, değişik türde müziklerle, mümkünse yabancı müzik çalan bir radyo açarak kendi kendinie bol bol pratikle yeni teknikler geliştirebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorumu iptal et